Někdy můžete slyšet, že někdo má ve svém domě předsíň a neví, jak ji zařídit. Většina lidí ho používá k ukládání bot a oblečení, které si sundají po příchodu do domu. Jak ji naplno využít v zimě?

Zima s sebou přináší bláto, sníh, vodu, a potřebu sušit jak boty, tak i oblečení. Proto by vaše předsíň měla nabídnout řešení všech „zimních“ problémů, abyste si s sebou nemuseli brát bundu do kuchyně a sušit ji u sporáku, nebo boty od sněhu dosušovat na radiátoru. 

Co patří do předsíně? 

Nejlepší způsob, jak začít s výběrem ideálního předsíňového nábytku, je rozhodnout se, co potřebujete pro skladování, dekoraci a funkci ve vašem prostoru předsíně. V mnoha případech mají chodby jen velmi malou potřebu nábytku. To platí zejména v úzkých chodbách, kde je již prostor omezený. Zkuste zvolit úzký chodbový nábytek, který nezabere v chodbě mnoho místa, nebo zvažte police, které visí spíše na stěně než na podlaze.

Stolky do předsíně jsou ideálním předsíňovým nábytkem k umístění u vchodu k uložení běžných věcí, jako jsou klíče, mobilní telefony nebo pošta. Stolky jsou nábytkem do předsíně a jistě mohou sloužit svému účelu, ale také mohou zabrat značné množství místa. Nahradit je skvěle může například předsíňová stěna. Vyberte si modulární úložná řešení, do kterých se vejde všechno vaše svrchní oblečení, od bot a kabátů až po deštníky a klobouky. 

Nápady na ukládání obuvi do předsíně

Praktické nápady na uložení bot do předsíně jsou dobrou volbou, protože bez ohledu na velikost domácnosti jsou boty u vchodových dveří vždy problematické. Sundat si boty hned po vstupu a nechat je rozházené na chodbě představuje nebezpečí zakopnutí.

Hledejte stylová řešení nábytku, kde máte prostor, nebo vestavěné úložné prostory na míru, pokud máte rozpočet. Zajistěte, aby jakýkoli nápad na uložení bot do předsíně, který si vyberete, nezpůsobil pocit omezení vašeho prostoru. Ideální jsou nastavitelné police, které lze rozmístit v různých výškách, aby vyhovovaly tomu, co skladujete, takže nedochází k plýtvání místem.

Zvedněte úložný prostor z podlahy

Vyberte si nástěnný nábytek, který zvedne úložný prostor a zabere cennou podlahovou plochu, což je extra užitečné pro malou chodbu . Uvolnění prostoru pod jednotkami pomáhá vytvořit pocit prostoru tím, že vidíte na podlahu, což přispívá k tomu, že i ty nejtěsnější chodby jsou prostornější.

Zapracujte sezení

Vytvořte úložný prostor výběrem úložné lavice. Tato šikovná volba poskytuje místo, kde si můžete odpočinout a vyzout boty, a poté místo pod ním, kde je po sundání úhledně vsunete.