Zásilka z eshopu zdravoslav.cz měla uspokojit hned tři mlsné jazýčky, proto jsem při výběru produktů byla opravdu pečlivá. Nejpečlivější však u výběru dobrot pro tříletého syna, protože ten by špatný výběr neodpustil. Naštěstí ve velmi bohatém zdravoslavím sortimentu nemůžete moc šlápnout vedle. Naše kouzelná krabice se skládala převážně ze slaných oříšků na tisíc způsobů, různých pochoutek v čokoládě a jogurtu a lyofilizovaného ovoce pro malého dravce.

Krabice plná radosti ☺

Lyofilizované ovoce – zobání pro děti bez výčitek

Nejčastější věta, kterou denně slyším asi tak stokrát v různém znění – „…mamí, já mám hlad!“ Často to není hlad, ale jen chuť. Takže mít v zásobě pár balíků lyofilizovaného ovoce ve vysoké kvalitě je vždy trefa do černého. Lyo ovoce má tu nespornou výhodu, že není doslazované a zachovává si všechny potřebné živiny, tak jako ovoce čerstvé.

Ovoce se s námi vydává na výlety, jako svačinka do školky, nebo jen tak to mističky na zobání u pohádky. Co bych zvlášť ocenila je perfektně těsnicí obal, který i po několikerém otevření a zavření výborně drží. Vlhkost je totiž něco, co u lyofilizovaného ovoce fakt nechcete.

„Já chci mango!“ Preference našeho tříleťáka jsou jasné. 

Oříšky a deskovky

Podařilo se mi syna uspat brzo, volám tedy na manžela: „Chystej deskovku a nějaký mňamky.“ Manžel se nenechal dlouho pobízet a chystal.

Solené, pražené mandle, kukuřice s příchutí barbecue a solené, pražené pistácie. Toto delikátní trio vydrželo na stole asi 10 minut. Deskovka šla stranou a užívali jsme si mimořádný chuťový zážitek. Půlkilová balení těchto slaných pochutin vydržela sotva pár dní. A protože zdravoslav.cz má na výběr mnoho různých gramáží balení, tak příště už jenom kilovky. ☺

Půl kila je prostě málo ☺

Kulinářský TIP: Naprostou peckou bylo přidání pražené barbecue kukuřice do zeleninového salátu. Křupavý element posunul obyčejný salát na vysokou úroveň. Přidejte kukuřici těsně před servírováním, aby nepřijala zbytečnou vlhkost ze zeleniny a zachovala si křupavost.

Kvalita a čerstvost – nejlepší recept 😉

Všechny oříšky, ať už slané, sladké, v polevě či bez jsou té nejlepší kvality a původu, na tom si Zdravoslav zakládá, protože jen díky kvalitě surovin a preciznímu přístupu ke zboží se lze vyvarovat takovým patáliím, jako jsou plesnivé či hořké plody. To se Vám s tímto e-shopem opravdu nestane.

S tím souvisí i jeden zásadní „gamechanger“ a tím je opravdu dlouhá trvanlivost výrobků. Myslím, že nikdo nemá rád, když přijde produkt, který je na hraně spotřební doby a vypadá už dost unaveně.

Každý jeden balíček měl minimální trvanlivost tři čtvrtě roku a více. Což značí, že se zboží pěkně točí a neleží dlouhou dobu na skladě. Pro konzumenta dobrá známka čerstvosti.

Deset z deseti knihomolů doporučuje ke čtení zobky od Zdravoslava

Vlašské ořechy v hořké čokoládě – gulity pleasure nejednoho knihomola ☺

U čtení knihy a zvláště když je kniha dobrá, alespoň já osobně, musím něco zobat. A k tomu se výborně hodí většina sortimentu od Zdravoslava. A je docela jedno, jestli jste na přeslazené romány, ke kterým se skvěle hodí právě ořechy v různých polevách, nebo jste spíše na slané oříškové mixy. Na e-shopu najdete od všeho něco.

Mix solených oříšků a wasabi – za mě jeden z nejpovedenějších slaných mixů

Závěrem dopisu, ještě trochu popisu

A na konec bych ráda vypíchla ty nejvíc vychytané věci u Zdravoslava:

  • dlouhá expirační doba – nemusíte se bát, že by Vám z oříšků za měsíc zbyly jen oči pro pláč,
  • bohatý výběr všemožných chutí a mixů – vybere si opravdu každý,
  • perfektní těsnost obalů – nerozsype se to po celé kuchyni a zůstane to dlouho čerstvé,
  • bleskové doručení – dostaneš chuť – za pár dní ti balík zvoní u dveří,
  • a když by přece jen bylo něco v nepořádku – sjednání okamžité nápravy je samozřejmostí.