truhla plná čokolády

Zní to bláznivě? Možná ano, ale je to pravda! Manželka měla měsíc do porodu a bohužel si těhotenství „protrpěla“ s těhotenskou cukrovkou. Mě nenapadlo nic lepšího, než jí na zlepšení nálady dát truhlu plnou sladkostí od manboxeo. Možná šílenost, ale byla to trefa do černého – to překvapení a radost v jejích očích byly k nezaplacení.

Jak se „neužívat“ období těhotenství

Manželka, říkejme ji pracovně třeba „Chloé“, není zrovna kavárenský povaleč ale celé první těhotenství se těšila, jak si bude užívat vysedávání v kavárničkách, dortíčky a tak. Však si to dokážete sami představit. Jenže přišel covid. Vše zavřené a z ťapkání po vyhlášených podnicích a užívání si nic nedělání nebylo nic.

Druhé dítě – pokus číslo dvě si to vynahradit. Radost však vydržela jen prá týdnů, než chudince Chloé objevili těhotenskou cukrovku. Sice tedy všechny její oblíbené podniky jsou otevřené, ale v nich si téměř nic nemůže dopřát. Trošku smutný příběh, říkáte si? Tak trošku, ale přeci jen naštěstí existují drobnosti i velká překvapení, kterémi bylo možné milovanou Chloé rozveselit.

Od maličkostí po truhlu plnou čokolády

Když máte těhotenskou cukrovku, nemůžete téměř nic – musíte si hlídat co jíte, kdy jíte a je to dost otrava. Co byste ale pro své potomstvo neudělali, že? Nic se ale nemá přehánět. Proto občasné „zhřešení“ v podobě půlky cookies, domácí limonády se sirupem v restauraci, nebo čtverečku čokolády po náročném dni, sem tam proběhlo. Vše ale střídmě a bez velkých prohřešků.

S blížím se porodem ale rostlo mrzení z nemožnosti „si dopřát“ dobroty, které má ráda. Kam samozřejmě, stejně jako většiny žen, spadá i čokoláda. Proto jsem postupně začal hledat čokoládová překvapení, která by se dala konzumovat postupně a udělal jí radost. A třeba si část mohla dopřát před porodem a něco po porodu.

Zrak mi proto padl na nejrůznější „fancy“ čokoládovny, ale upřímně? To mi přišlo vlastně jako klasika – koupit pralinky/čokoládu atp., to je bez nápadu. Nic jsem nenacházel a hodil tedy hledání za hlavu. Až do chvíle, kdy jsem narazil na manboxeo.cz.

To mi přišlo jako geniální nápad. Navíc to není jen o tom, že dostane řadu dobrot, ale i o gamifikaci, kterou má Chloé ráda. Pecka! Dvě mouchy jednou ránou.

Kterou bedýnku s překvapením vybrat?

Truhly všude, kam se podíváš. Jeden by z toho mohl mít i rozhodovací paralýzu. U mě to ale bylo dost jednoduché. Manželka totiž nepije alkohol, nekávičkuje a nutně k životu nepotřebuje ani věci jako chilli, sušené maso atp. Výběr se mi tedy hodně zúžil. Hurá! 🙂

Zrak mi padl na bestseller z nabídky manboxeo – truhlu plnou čokolády. Než jsem ho ale vybral, pečlivě jsem se podíval, co obsahuje. Aby opravdu vše, od prvního, do posledního produktu, byly pamlsky, které manželka ocení. Celkem 13 čokoládových hříchů pro Chloé? Finální výběr na sebe nenechal dlouho čekat.

Balík je doma, něco se chystá

Truhla byla doma během pár dnů. Pro mnohé to bude hloupost, pro mě se ale jedná o důkaz kvality e-shopu. Mám na mysli způsob, jakým je balík zabalen a jak firma eliminuje riziko poničení obsahu. Důvod? Čas ztrávený nad případným řešením, byť úspěšné reklamace, vám nikdo nezaplatí.

Balík od manboxeo.cz je ale opravdu precizně zabalený a drahocenný obsah se bát nemusíte. Jediné, co věřím, že se občas může poničit je zámek. V manboxeo.cz ale dobře vědí, že se to prostě vinou přepravních společností stát může a tak vám po doručení balíku pošlou hezký e-mail, kde se mim o jiné dozvíte, co v takovém případě děla. Za mě palec nahoru.

Jedna věc je zabalení balíku jako takového, druhá je ochrana jeho konkrétních částí. I na to v manboxeo myslí a volný prostor je vycpaný výplňovým materiálem. Ten mimochodem výborně slouží dětem na hraní 🙂

Miláčku? Překvapení!

„Jéééé tak to je peckáááá“ vykřikuje Chloé když na stole v kuchyni uvidí dřevěnou truhlu. Překvapuje mě, že ví o co jde, ale manboxeo/damboxeo asi mají dobrou reklamu a moje dražší polovička přesně ví, o co jde. Obsah ale zatím netuší.

Bál jsem se, že rozluštění zámku bude na minutu. Ale myslím si, že to úplně triviální není a obtížnost je nastavena fakt dobře. Chvíli to sice vypadalo, že se k obsahu truhly nedostane (pilka byla ihned zabavena :-)), ale nakonec se povedlo. Mimochodem, ten pyšný výraz, že na to sama přišla se mi také líbil a je to součást toho, za co si v manboxeo platíte – a tak to má být.

Je čas „si dopřát“ sladkosti

Truhla plná čokolády je je v dobrém slova smyslu dost zavádějící název, jelikož se v dřevěné bedýnce zdaleka nenachází jen čokoláda. A to je dobře! Kromě prémiových tabulek čokolády bedýnka ukrývá například popcorn, kousky kokosu v mléčné čokoládě, karamelové kostky nebo třeba rozpustnou čokoládu na špejly. Zkrátka nejrůznější „mňamóznosti“ pro potěšení ženy.

Cukrovka, necukrovka, neochutnat by byl hřích. Jako první padl výběr na karamelové kostky. „Jednu denně můžu“ hlaholila Chloé. Asi si ale dokážete představit, jak to dopadlo. Za pár dní byl pytlík prázdný. Nutno doplnit, že i já jsem přispěl svojí nezanedbatelnou měrou na pokoření této karamelové lahůdky. A tak to postupně šlo skoro se vším 🙂

Vykutálený popcorn značky Joe & Seph’s hlaholící na svém obalu, že pokud vám nebude chutnat, její tvůrce sní svůj klobouk, byl pecka! Klobouk i jeho majitel může být v klidu. Podle mě se totiž situace, kdy by někomu nechutnal, limitně blíží nule.

A ty kokosky od Art of Chocolate! To je prostě nebe v hubě – ke kávě, za odměnu po práci. Nebo jen tak, protože prostě NUTNĚ POTŘEBUJEŠ DALŠÍ!

Něco ale přeci jen skončilo ve spíži mezi ostatními „odměnami“ na období, kdy nás bude o jednoho člena v rodině víc. Například obě rozpustné čokolády na špejli nebo tabulky čokolád. Tak schválně, kolik toho opravdu ve špajzu vydrží.

Za mě určitě bedýnky plné dobrot (nejen ty s čokoládou) od damboxeo.cz doporučuji a věřím, že již vykouzlily a ještě vykouzlí úsměv na tváři a podráždí chuťové pohárky nejedné spokojené ženě.