recenze ochutenjorech.cz

Sportujeme a zdravá strava je pro nás velké téma. Nejsme žádní ortodoxní výživáři, vegetariání ani nic podobného, jen si hlídáme, co jíme. V našem rodinném jídelníčku je tak dostatek prostoru pro mléčné výrobky, zeleninu, ovoce i maso. Naopak se vyhýbáme „junk food“. To, na čem si opravdu rádi pochutnáme, jsou nejrůznější oříšky, semínka atp. Věřím, že kdyby jejich cena byla poloviční, nejíme, nic jiného. Proto jsme byly nadšeni, když jsme mohli sáhnout po nabídce vyzkoušet produkty z ochutnejorech.cz.

Kam s oříšky?

Stačilo by napsat – do všeho. A určitě bychom nelhali. Dáváme je do slaných i sladkých jídel. Jíme je na snídani, obědy i večeře. užíváme si je i „jen“ tak, když je zrovna chuť. A ona je téměř vždy. Nejčastěji ale ořechy dáváme do snídaní a salátů. Nejčastější snídaní během pracovních dní je pro nás bílý jogurt s ovocem a ořechy nebo müsli.

Snídaně s oříšky
Snídaně s oříšky z e-shopu ochutnejorech.cz

Saláty, ať už obědové nebo ty na večeři, jíme po celý rok. Zkuste je ozvláštnit trochou semínek nebo ořechů a uvidíte, jak velká změna k lepšímu to bude.

TIP redakce: Vyzkoušejte mix listových salátů s rukolou. Promíchejte je, přidejte nakrájenou naloženou červenou řepu (tu z vakuového sáčku, nikoliv ze skla), nalámané vlašské ořechy a vše zakápněte olejem z dýňových semínek. Navrch troška soli a pepře a k tomu rozpečená bagetka. Ať už tento salát připravíte jako přílohu nebo jako lehkou večeři, garantujeme vám úspěch.

Ochutnejorech.cz pro děti

Co dítě, to jiné chutě. Co rodič, to jiný názor na to, co je pro potomstvo nejlepší. Jsme pragmatici. Dětské jídlo řešíme, ale nehrotíme. Snažíme se o minimalizaci umělého cukru, prázdných kalorií a tučného. Do jídelníčku pro batole zařazujeme hodně mléčných výrobků, ovoce a zeleniny. Jelikož máme to štěstí, že prtě tyto suroviny většinou sní (ať už bez boje nebo s menším vzdorem), snažíme se to do něj cpát horem, spodem, ale nepřáhánět to. A jelikož žijeme v době blahobytu, snažíme se, aby jeho jídelníček byl co nejpestřejší. K tomu nám pomáhají nejrůznější varianty kaší, které se snažíme porůznu ozvláštnit ovocem – čerstvým nebo lyofilizovaným.

Dětská kaše s lyofilizovaným ovocem
Dětská kaše s lyofilizovaným ovocem od ochutnejorech.cz

Takto upravené ovoce dobře využijete nejen v domácích podmínkách jako součást snídaní, ale také jako super svačinku na cestách. S dítětem jsme hodně v pohybu a tak neustále řešíme, co do něj nacpat při společných cestách a výletech tak, aby nedošlo na hysterický záchvat, nebylo to složité na přípravu a také na přenášení. Ovoce, to lyofilizované, je ideální. Nic neváží, nerozblemtá se a dětem chutná.

Ořechy „na večer“ aneb i my hřešíme

Hřešíme. A jak rádi. Jednou z našich slabostí je dobré víno, sport „nesport“, linie „nelinie“, otevřít si večer láhev vína, k tomu sýr, klobáska, oříšky nebo jiné zobání, to prostě milujeme. A je jedno, jestli si takový relax dopřáváme po těžkém dnu v práci, po vysilujícím víkendu s potomstvem nebo po pořádném endorfinovém sportovním zážitku.

oříšky a víno
Oříšky z ochutnejorech.cz, víno, med a sýr

TIP redakce: Vyzkoušejte kombinaci dobrých vlašských ořechů, medu a sýru typu brie. Poprvé jsme toto „kombo“ ochutnali na Azorských ostrovech. Tam nás to vystřelilo z trenek a od té doby jde o naše oblíbené „guilty pleasure“.

Asi nejsme sami, kdo tomuto způsobu „odpočinku“ holduje. Tím, že nejsme vrcholoví sportovci ani nemáme žádné výčitky svědomí s tak si podobné chvíle pohody dokážeme pořádně užít. Jedna z věcí, které mohou podobnou chvíli pokazit, jsou i nedobré, žluknuté nebo přesušené či přepražené ořechy. A s nimi se na českém interenetu setkáte častěji, než by bylo zdrávo.

Nákupy oříšků přes internet

Jak je z textu výše patrné, spotřeba ořechů a semínek v naší rodině je skutečně veliká. Proto se nám nevyplatí kupovat malá balení v běžných obchodech. Ideální jsou pro nás 0,5 kg, 1 kg nebo větší balení, která naštěstí dnes už bez problémů seženete za rozumné ceny na internetu. Jeden by řekl: „Paráda, máme vyhráno!“. Opak je ale pravdou. Tím, že se pohybujeme v e-commerce a máme atak trošku přehled o různých oborech, dokážeme s čístým svědomím říct, že málo v kterém segmentu je tolik šmejdů s nekvalitními produkty, jako v oblasti semínek a oříšků.

zásilka z ochutnejorech.cz
Hezká zásilka od ochutnejorech.cz

Dávejte si tedy hodně velký pozor na to, u koho objednávku tvoříte. My se již několikrát napálili a byly hodně zklamáni. Proto vám doporučujeme ověřené produkty z e-shopů, které mají dobré reference a určitě nejděte po těch nejlevnějších.

Za nás s čistým svědomím doporučujeme e-shop ochutnejorech.cz. Kromě perfektního zabalení s osobním poděkováním jsme dostali moc hezkou plátěnou tašku na nákupy a hlavně velmi kvalitní produkty – a o ty tu jde především

Co se vám u ochutnejorech.cz NEstane

V rámci mnoha e-shopů, které jsme v průběhu let vyzkoušeli, jsme se setkali s těmito neduhy:

 • Červi v sušeném ovoci
 • Žluklé pistácie
 • Nehezké, rozdrcené vlašské ořechy
 • Plesnivé lyofilizované ovoce
 • Pomalé dodání objednávky
 • Špatná komunikace

Čtete správně – a to je přesně ten důvod, proč v oblasti tohoto druhu zboží více než kde jinde sázejte na prověřené prodejce. Zvláště, pokud stejně jako my, tyto suroviny používáte i pro přípravu dětských pokrmů.

Na co se těšit u uchutnejorech.cz

Ochutnejorech.cz nás moc mile překvapil a to hned v několika bodech, o které bychom se s vámi rádi podělili

 • Pevná balení
 • Lyofilizované ovoce v plastových kelímcích (předchází tvorbě drtě)
 • Kvalitní ořechy bez prachu a zlomků
 • Pistácie, které jsou prakticky všechny otevřené (viz níže :-))
 • Neponičené, nepřeschlé, krásně velké vlašské ořechy
 • Nepřepražené kešu oříšky
 • Parádní packing a rychlé dodání
Jediná zavřená pistácie
Této fotografie si važte, jde o jedinou zavřenou pistácii z celého 0,5 kg balení. Tomuto říkáme „zázrak“.

Jediné, nad čím si nejen u recenzovaného e-shopu lámeme hlavu, je balení oříšku do pytlíků bez možnosti opětovného uzavření. Jde o drobnost, která by především u velkých balení oříšků a jim podobných produktů o velký kus usnadnila práci okolo skladování a zvýšila uživatelský komfort, podobně, jako tomu je například u zrnkové kávy nebo čajů.