české outdoorové oblečení Hannah

Hory jsou pro nás tím největším koníčkem – v létě, v zimě. Na kole, při běhu, lezení, zdolávání ferrat, turistice, skialpinismu. Zkrátka vše, co se dá dělat v horách je nám blízké. Není se čemu divit, že podstatná část našeho šatníku a také peněz směřuje do oblečení a vybavení pro sport a pobyt v přírodě. 

Za roky pobytu v přírodě už téměř vždy přesně víme, co potřebujeme a co nám bude vyhovovat. Máme své oblíbené kusy oblečení i značky. Tím ale, že se nám narodil špunt, jsme museli logicky trochu upravit náplň pobytu na horách. S tím ruku v ruce souvisí i oblečení, které s sebou do kopců bereme a co čert nechtěl, zrovna to, které by se nám hodilo na dovolenou s malým dítětem bylo již hodně za zenitem. 

Bylo na čase najít nové kousky do našeho sportovního šatníku. A to hodně rychle, jelikož jsme za týden odjížděli do Jeseníků. Jasně, nejde o žádné velehory. Sami trávíme většinu „horského času“ v alpách, ale Jeseníky jsou naše srdcovka, kam se vracíme každý rok a moc dobře víme, co vše počasí v těchto našich horách dokáže.

testování oblečení hannah

Česky, funkčně, kvalitně a stále za skvělou cenu

Hledali jsme funkční věci pro turistiku, které nebudou stát “raketu”. Do skutečně vysokých hor máme hodně kvalitní vybavení, které ale nechceme zbytečně používat. Jsme zastánci toho, že v bundě za vyšší tisíce se nakupovat nebo venčit čivavu na sídlišti nechodí. Zároveň rádi podporujeme české značky a tak mi po delší době padl do oka Hannah. 

Přiznám se, že jsem k nim byl pěkně dlouho skeptický kvůli problémům se zipy v minulosti, ale to už je pořádně let zpátky a tak bylo na čase Hannah opět otestovat. S manželkou jsme do outdooorového šatníku nově pořídili tyto 4 kousky:

Manželčin výběr:

Moje maličkost:

Jde o tenké vesty (na obrázcích vypadají víc „naducané“, než ve skutečnosti jsou – náhrada péřových, které jsou vyrobeny ze 100% polyamidu – v obou případech je výplní “SEE Insulation / DuPont Sorona”​​. A druhé vrstvy v podobě mikin – u manželky ze 100% polyesteru a u mě z polyesteru a elastanu. Záměrně jsme šli po umělých materiálech, jelikož by pro naše účely merino či peří nebylo vhodné. 

Poměr cena/výkon na první pohled perfektní. Jaká je realita?

Jak jsem již zmínil, šli jsme po rozumné ceně. S kompromisním řešením z pohledu funkčnosti a využitelnosti jsme tak počítali. Hannah nás ale oba mile překvapil. 

Abychom každý své nové kusy sportovního oblečení pečlivě vyzkoušeli, dali jsme jim prostor nám ukázat, co v nich je, jak v “klidovém režimu”, při hlídání dětí okolo horské chaty, tak i při výstupech a sestupech v rozličném počasí (v našem případě šlo o slunce s mírným větrem – pocitovka okolo 17 stupňů a zamračenou oblohu se silným větrem – pocitovka okolo 6 stupňů).

Hřejivost

Překvapila nás. Překvapila nás pozitivně. Když nám oblečení za několik málo pracovních dní od objednání na e-shopu přišlo, byl jsme trošku zklamaný. Na obrázcích vypadaly, vesty i má mikina „naducaněji“. Chlácholil jsem se ale tím, že to vlastně odpovídá cenovce. Když jsme pak ale oblečení, společně s manželkou nasadil v terénu, oba jsme na sebe pohlédli a prakticky zároveň poznamenali něco ve stylu „ty bláho, to hřeje“. Mě sice hřeje úplně všechno, jsem potivý typ a je mi teplo do prvního mrazíku, ale manželka má ráda teplo a moc se nepotí, takže si hřejivé materiály doslova užívá. A myslím, že tyto dva nové kusy sportovního oblečení se stanou nedílnou součástí obsahu jejího batohu.

Větruodolnost

Nebyli jsme sice v žádných velehorách, ale kdo se častěji toulá po Jeseníkách ví, že je jen málo více větrných míst, než je Keprník (1424 m.n.m, 4. nejvyšší hora Hrubého Jeseníku). Záměrně jsme oblečení nasadili až na vrcholu, abychom měli pěkné srovnání a musíme uznat, že i přes to, že nejde o žádné větruodolné produkty, dokázaly krátkodobě před větrem ochránit a udržet tepelný komfort.

Pocitový komfort

Materiály považujeme za velmi příjemné a to i v případě několiknásobného propocení. U řady materiálů totiž v takovém případě dochází k nepříjemnému „kousání“ a to není nic příjemného:-) Zmíníme, že obě druhé vrstvy (mikiny) se snadno oblékají na spodní funkční trička s dlouhými rukávy a zároveň na ně bez problémů nasadíte další vrstvu. Manželka si pochvalovala možnost vrstvení obou nových kousků outdoorového oblečení na sebe.

U oblečení značky Hannah ještě musím zmínit fakt, že jsme s manželkou svými postavami na pomezí hned několika velikostí a občas je tak problém přes internet trefit správně padnoucí oblečení. V tomto případě vše “prošlo na výbornou”. Jen já u své nové vesty, díky většímu pupku, prošel s odřenýma ušima, ale stále bez omezení v pohybu. 

Závěrečné hodnocení

Námi zvolené kusy oblečení od firmy Hannah můžeme s naprosto čistým svědomím doporučit všem, kteří hledají kvalitní outdoorové oblečení bez vysokých nároků na technické detaily a „hard core“ funkčnost. Myslím, že svojí cenou, přístupem a použitými materiály je námi zvolené oblečení dostačující pro sportovní nadšence a hobbíky. Díky naší nové zkušenosti věřím, že svými produkty dokážou rekreačního sportovce, turistu, milovníka outdooru uspokojit levou zadní. Pro experty či profesionály by to ale určitě chtělo sáhnout po něčem jiném.

Díky naší velmi pozitivní zkušenosti značce přejeme mnoho spokojených zákazníků a vám šťastnou ruku při výběru oblečení pro vaše dobrodružství.