Před tím, než se začneme zabývat péčí o gelové nehty, řekněme si narovinu. Nehty by měly být vždy upravené a čisté. Je to taková naše vizitka. Toto nepsané pravidlo platí jak pro vaše přírodní nehty, tak pro ty umělé. Ať už jste se rozhodli jít jakoukoliv cestou, nezapomeňte na správnou péči, aby vaše nehty byly hlavně zdravé.

Řada z nás podlehla gelovým nehtům, díky správné péči, vydrží mnohem déle. Pokud zvolíte umělé nehty, máte na 3 až 4 týdny vystaráno. Variantou jsou také gel laky v několika odstínech, které se aplikují přímo na přirozené nehty nebo UV gel laky. Samozřejmě záleží na tom, jak o své nehty dbáte a jak dobře, vám nehty drží.

5 nejdůležitějších bodů v péči o gelové nehty

1. Nepodceňte výběr nehtového studia

Péče o gelové nehty začíná již s výběrem vhodného nehtového studia. Předtím než zavítáte do nehtového studia, zjistěte si recenze stálých zákaznic. Důležitou roli v nehtových studiích hraje především hygiena. Nástroje by měly být pravidelně desinfikovány nebo používány jednorázově, aby nedošlo k infekci či jiným zdravotním problémům.

2. Vyživujte své vlastní nehty

I přesto, že nosíte gelové nehty, je potřeba se starat o své přirozené nehty. Nezapomeňte doplňovat tekutiny, užívejte vhodné doplňky stravy plné vitamínů a minerálů pro zdravý růst, pevnost a pružnost vašich nehtů.

3. Na nůžky u gelových nehtů zapomeňte

V žádném případě se nepouštějte do stříhání gelových nehtů. Tuto práci nechte na vaší manikérce. Po ustřihnutí se vám mohou začít nehty třepit a lámat, což vede k velkým nepříjemnostem. Pokud je to však nutné, použijte jemný pilník a pilujte nehet v jednom směru.

4. Pozor na plíseň pod gelovými nehty

Dejte pozor na dlouhé máčení se ve vodě, můžete skončit i na dermatologii. Dlouhé namáčení gelových nehtů a nedostatečné vysušení může způsobit, že se voda dostane pod gel a vznikne plíseň. Následuje pak několika měsíční léčba.

5. Dejte oddech svým přirozeným nehtům

Po delším nošení gelových nehtů je důležité dát jednou za čas odpočinout svým přirozeným nehtům, kvůli jejich regeneraci. Aby nedošlo k poškození nehtového lůžka či nepříjemnému shrnutí nehtu, je potřeba gelové nehty sundat zbroušením nebo nechat přirozeně odrůst. Následně dbejte na zvýšenou regeneraci nehtů, nanášejte i zpevňující laky.