Každý ho nosíme přímo na těle, jen málokdo z nás si ale uvědomuje jeho vliv na naše zdraví. Řeč je o spodním prádle, jehož výběru často věnujeme mizivou pozornost. Často se totiž podíváme jen na vzhled a velikost, nic víc neřešíme. To ale nestačí!

Spodní prádlo má v prádelníku každý

Kalhotky, dámská tanga, zdravotní spodní prádlo, pánské trenky, podprsenka a další spodní prádlo tvoří základ našeho šatníku. Jen málokdo z nás si troufne do společnosti vyrazit bez něj, přesto jeho výběr většinou podceňujeme. Pánové nechají výběr na svých partnerkách, dámy zase dostanou spodní prádlo od svých drahých poloviček. Nic proti tomu, je to skvělý dárek, ale vybírejte ho s rozmyslem.

Pohodlí je půlka zdraví

Ve spodním prádle se musíme cítit příjemně, nemělo by nikde svírat nebo tlačit, zároveň ale nesmí být příliš velké. Když vám nebude sedět, budete si ho neustále rovnat, a to nepůsobí zrovna dobře. Navíc by se dalo říct, že v tomto případě je pohodlí půlka zdraví.

Zdroj: Trenyrkarna.cz

Prádlo nesmí být příliš těsné

Pánové by o tom jistě mohli vyprávět. Takové pánské trenýrky, které se nepříjemně zaříznou vám na náladě nepřidají. Když budou navíc těsné, ovlivní tvorbu spermií a plodnost. Oblíbené jsou v tomto případě slipy, které tělo dobře obepnou, neškrtí a poskytnou i potřebnou podporu. Další variantou jsou boxerky, které obsazují přední příčky oblíbenosti.

Zdroj: Trenyrkarna.cz

Víte, že špatně zvolený střih prádla může způsobit nejednu svízel? Od kožních problémů přes mykózy a různé infekce až po zánět močového měchýře. 

Jsou tanga zdravá?

Jedni je milují, další zatracují. Pánové je svým partnerkám rádi pořizují, některé dámy je zase rády nosí pod přiléhavé sukně a kalhoty. Nejedna z nás se ale sama sebe jistě ptala, zda je jejich nošení zdravé

Jednoznačná odpověď neexistuje, hodně závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobené. Když jde o umělá vlákna, hrozí gynekologické problémy v důsledku vlhka a tření látky v oblasti intimních partií.

Náš tip: Tanga nepreferujete? Vsaďte na klasické dámské kalhotky nebo ty francouzské s nevykrojenými nohavičkami.

Zdroj: Trenyrkarna.cz

Jak je to se stahovacím prádlem?

Stahovací spodní prádlo beze švů tvaruje postavu, zeštíhlí ji a zajistí i krásnou siluetu bez faldíků. Na trhu najdete mnoho střihů bezešvých kalhotek a dalšího prádla, přesto si mnohdy jeho nošením nejsme jisti. Nezpůsobuje nějaké zdravotní obtíže? 

Když dobře vyberete velikost a nenosíte ho 24 hodin denně 7 dní v týdnu, pak se nemusíte bát. Dejte si ale záležet na výběru materiálu, abyste se pod ním nepotili a nezadělali si třeba na vyrážku. 

Dá se chybovat u podprsenky?

Ano, dá! I podprsenku je třeba vybírat pečlivě. Když špatně zvolíte obvod nebo ramínka, může vás zaskočit bolest zad nebo hlavy.

Jaké spodní prádlo je vhodné na sport?

Popularita sportovního prádla roste. Ženy si oblékají sportovní kalhotky a sportovní podprsenku z funkčních materiálů, pánové zase dávají přednost funkčním boxerkám. Proč dát přednost zrovna funkčním materiálům? Jsou jemné, hebké, mají schopnost od těla odvádět pot a intimní partie udrží v suchu. Navíc takové prádlo rychle schne.

Zdroj: Trenyrkarna.cz