Sýry, jogurty, paštiky, utopenci nebo třeba nakládaná kvašená zelenina jsou jen krátkým výčtem toho, co lze koupit na e-shopu dobrotyspribehem.cz. V minulosti jsme z tohoto webu již objednávali dárky pro rodinné příslušníky a tak jsme se těšili, že vše ochutnáme na vlastní jazyk.

Sociální podnikání aneb nákupem pomáháte

Na e-shopu najdete především vlastnoručně vyráběné nakládané potraviny, které „kompletují“ lidé se zdravotním postižením. Za projektem dobrotyspribehem.cz stojí Portus Praha s.r.o., který naplňuje pravidla pro sociální podniky. Ty se vyznačují sociálním prospěchem, integrací a rozvojem zaměstnanců znevýhodněných na trhu práce.

Doručení rychlostí blesku

Od objednávky uplynulo jen pár dní a už nám přicházely notifikace formou sms i e-mailem, že naši zásilku převzala kurýrní společnost coolbox.cz. Ta se specializuje na převoz chlazených věcí a umožňuje i zpětný odběr sklenic. Super rychlost a služba. Ostatní kurýrní společnosti by se od nich mohly učit. Drobnou nevýhodou je nemožnost změnit datum doručení, ale to se dá s ohledem na rozvážku a nutnost chlazení zcela pochopit.

Paštiky a rillettes

Pro testování jsme zvolili 2 produkty – klasickou paštiku z kuřecích jater, vepřové plece a škvarkového sádla, do které je přidáno máslo a brandy. Na ni jsme se hodně těšili, jelikož paštiky a rillettes přímo zbožňujeme a neustále testujeme a ochutnáváme nové a nové. Bohužel paštika pro nás byla největším zklamáním ze všech produktů. Chuť byla mdlá a 4 ze 4 lidí nechutnala. Této paštice dáváme 2 z 10.

Podobně, jako máme rádi paštiky, libujeme si i v dalších pomazánkách „k pivu“ proto jsme nemohli při našem ochutnávání vynechat škvarkovku. Škvarková pomazánka není „nastavena“ žádným dodatečným sádlem a naopak je vní navíc restovaná cibulka a dijonská hořčice. Byl to jeden z prvních produktů, který jsme otevřeli, zakrojili čerstvý krajích chleba, namazali, posypali jarní cibulkou a doslova slupli jak malinu. Škvarkovce dáváme 10 z 10.

Nakládaní utopenci

Utopenci – specialita z českých rybníků, která může být dokonalou lahůdkou ale taky doslova katastrofálním gastronomickým zklamáním. Kupovat hotové utopence je jako vybírat zajíce v pytli a stejně většinou sáhnete vedle. Proto se nakupování této uzenářské pochoutky vyhýbáme a i v restauracích si ho dáváme jen tam, kde vím, že dbají na kvalitu. Nejraději si je děláme sami pěkně doma. Ne vždy je ale čas a chuť se špekáčky topit. Najít proto kvalitního dodavatele, na kterého se můžete spolehnout je na místě. A my ho našli! Utopenci z dobrotyspribehem.cz mají fakt nadstandardně dobrý produkt a co víc – kozí rohy, papričky i okurky, které jsou součástí láku nejsou mdlé nebo „po smrti“ vše pěkné a chutné. Dáváme 10 z 10.

Nakládané sýry

Pro testování jsme si vybrali 4 různé „skleničky“, kdy každá obsahovala jiný druh sýru s rozdílným způsobem naložení. Zde se krásně projevily rozdílné chuťové buňky a to jak kdo má rád sýry „rozblemtané“.

  • Blaťácké zlato s ořechy – Naložení: tak akorát, výraznost chutě: skvělá, podíl „mimosýrových“ složek: velká. olej: nedobrý, ostatní: velmi zajímavá chuť která se k blaťáckému zlatu vyloženě hodí – dáváme 6/10,
  • Ďábelská sýrová směs – Naložení: tak akorát, výraznost chutě, dobrá (čekali jsme větší „dábelskost“), podíl „mimosýrových“ složek: velká, olej: dobrý, ostatní: chuťově fakt výborné – dáváme 9/10
  • Nakládaný hermelín se švestkami – Naložení: malé, výraznost chutě: minimální, podíl „mimosýrových složek“: minimální, olej: dobrý, ostatní: toto pro nás bylo velké zklamání podtrhnuté přítomností 2 švestek, z toho jedna s peckou a nakonec i uprostřed hermelínu byly ve švestkové složce kusy skořápek. – dáváme 2/10
  • Nakládané tvarůžky – Naložení: malé, výraznost chutě: dobrá, podíl „mimosýrových složek“: dobrá, olej: dobrý, ostatní: škoda, že tvarůžky nebyly více uzrálé a tak nebyly tolik výrazné, chuťově ale super! – dáváme 7/10

Jogurt – Můj jogurt

Jednoduše „nebe v hubě“! Strašlivá cena vykoupená dokonalou směsicí chutí, které jsou tvořeny prvotřídnimi surovinami. My měli možnost ochutnat „Můj jogurt Brownie“ a byla to pecka. Moc dobré maliny, brownies (mohlo jich být více, ale těch není nikdy dost:-)) a skvělý smetanový jogurt doplněný kakaem a pekanovými ořechy. Mňam! Je to sice totální kalorická bomba, kterou si ale každý z nás jednou za čas zaslouží. Jogurtu dáváme 9 z 10.

Snídaně šampiónu „za odměnu“ s „Můj jogurt“.

Kvašená zelenina

Z kvašené zeleniny jsme měli při objednání velkou radost, je to věc, která u nás v rodině celkem „frčí“. Jako první jsme otevřeli Kvašenou zeleninu s kari, která nás mile překvapila. Na chuť kari jsme zvyklí a máme ho rádi, proto bychom se nebáli s množstvím tohoto koření v produktu pořádně přitvrdit, aby jeho chuť byla výraznější. Ale je nám jasné, že pro „běžného“ člověka je výraznost dostačující. Dáváme 7/10.

Kvašená zelenina s kari

Kvašenou zeleninu jíme „jen tak“ nebo jako doplněk, nejčastěji k večeři a ani v případě červeného zelí s jablky a křenem tomu nebylo jinak. Škoda jen, že křenu je dle složení neurčité množství což bohužel odpovídá tomu, že tam nebyl ani trošku cítit. Hodnotíme 5/10.

Kvašené červené zelí s jablky a rohlík s paštikou a máslem

Těstoviny a pesta

Těšili jsme se na kvalitní čerstvé těstoviny a „domácí“ pesto, ale bohužel tato část objednávky nedorazila.

Celkové hodnocení

Dobrotyspribehem.cz jsou za nás skvělý projekt, který nabízí jak svoje produkty, tak produkty dalších značek. Toužíte-li po dárku pro své blízké, neváhejte si z jejich sortimentu vybrat. Velkou výhodou je rychlé doručení pomocí služby „coolbalik“. Sortiment je široký a na své si přijdou jak milovníci masných, tak vegetariánských pokrmů. Výhodu spatřujeme i v absenci cukru v jednotlivých produktech,. což nebývá standardem. Za nás pak můžeme nejvíce doporučit utopence, společně se škvarkovou pomazánkou, které nám opravdu moc chutnaly.