Pozitivní vliv infrasaun

O zahlcení našeho organismu různými toxiny slyšíme neustále. Škodlivé látky jsou ve vzduchu okolo nás, ve vodě i v jídle a je téměř nemožné se jim vyhnout. Co s tím? Účinnou prevencí i léčbou může být právě detoxikace v infrasauně.

Proč je detoxikace v infrasauně nejlepší?

Infrazářiče v infrasaunách vyzařují menší teplo než klasické sauny. V tradičních saunách potíme z největší části (80 až 85 %) vodu, zatímco v infrasauně dochází k pocení tuku. A právě v tukových tkáních je uložené značné množství toxinů jako jsou těžké kovy, kyseliny sírová či močová, cholesterol, amoniak nebo sodík. Používání infrasauny vám pomůže zbavit se až 4násobného množství těchto toxických látek oproti tradiční sauně. Infra záření je také schopné pronikat do tkání uložených hlouběji pod kůží. 

Důležitost detoxikace nepodceňujte

Intoxikace těžkými kovy je velmi nebezpečná. Těžké kovy totiž mohou ničit proteiny, hormony, enzymy, buněčné receptory a další důležité látky, které jsou nezbytné pro zdraví i dobré fungování našeho těla. Intoxikace může způsobovat bolesti hlavy, páteře, svalů i kloubů, ovlivňuje také naši náladu a psychickou pohodu, můžeme trpět nevolností, ekzémy či abscesy. Detoxikace je doporučována pro všechny, její příznivé účinky ale nejvíce ocení zejména lidé s oslabeným imunitním systémem nebo trpící chronickou únavou. 

Pozitivní vliv infrasaun

Infrasauna toho ale dokáže mnohem více

Detoxikační terapie je jednou z velkých výhod, které má infrasauna oproti jiným typům saun. Užívat si ale můžete nejen její léčebné účinky, ale také omlazovací či zkrášlovací. Kvalitní infrasauny poskytují celé spektrum infračerveného záření, které příznivě ovlivňuje také kvalitu pokožky, zrychluje metabolismus a zlepšuje spalování kalorií, pomáhá zmírnit bolest či ztuhlost kloubů nebo svalů, posiluje imunitní systém a slouží jako účinná prevence proti různým onemocněním, pozitivně ovlivňuje kardiovaskulární systém, pomáhá při léčbě vysokého tlaku, ulevuje od bolesti a v neposlední řadě zlepšuje také psychickou pohodu.

Jak infrasaunu používat?

Před použitím infrasauny se osprchujte, abyste ze sebe důkladně omyli všechny použité kosmetické přípravky. Produkty jako pleťové vody, krémy či mléka totiž ucpávají póry a brání tím důkladné a opravdu hloubkové detoxikaci. Nezapomeňte si s sebou do infrasauny vzít ručník, kterým se pravidelně otírejte. Čím více ze sebe budete pot otírat, tím více se budete potit. Velmi důležitá je také dostatečná hydratace, a to jak před použitím infrasauny, tak během něj i po něm. Dejte přednost čisté vodě a rozhodně se vyhněte alkoholu, nápojům s obsahem kofeinu nebo slazeným nápojům. Infrasaunu můžete používat každý den, doporučená doba závisí na výši teploty, obecně se ale doporučuje 40 minut. 

Používejte infrasaunu pravidelně

Těch nejlepších účinků a té největší detoxikace dosáhnete, pokud se bude v infrasauně saunovat pravidelně a dlouhodobě. Kvalitní infrasauny jsou bezpečné a díky nižším teplotám je mohou používat také malé děti, starší lidé nebo těhotné ženy. Vždy je ale dobré konzultovat její použití se svým lékařem, který vám vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu může doporučit vhodnou teplotu a délku používání. Při pravidelném používání infrasauny můžete po nějaké době zpozorovat, že se potíte mnohem rychleji. Před vstupem do infrasauny si také můžete trochu zacvičit a tím zvýšit svou tělesnou teplotu. Čím více se budete potit, tím lépe.

Tip Redakce: Prozkoumejte naše tipy na vhodná detoxikační jídla.